Trendy w ogrodnictwie na sezon 2022

Moda nie tylko zmienia się błyskawicznie w świecie odzieżowym, ale przede wszystkim w ogrodnictwie. Wraz z kolejnym rokiem, popularnością cieszą się coraz to nowsze rozwiązania, które dotyczą nie tylko upraw, ale też aranżowania terenów zielonych. Jakie są trendy w ogrodnictwie na sezon 2022? Sprawdź!

Nadchodząca wiosna – zmiany w ogrodzie

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, natura budzi się do życia, a wraz z nią właściciele domów jednorodzinnych oraz rodzinnych ogródków działkowych. Wówczas tworzą się nowe plany na rabaty kwiatowe, uprawy lub wybierane są miejsca sadzenia drzewek owocowych. Trendy dotyczą tych i innych kwestii, jednakże niektóre rozwiązania, takie jak skalniaki czy pergole, od lat niezmiennie cieszą się zainteresowaniem.

Moda na planowanie aranżacji ogrodu coraz częściej wiąże się z nurtem eko, który z roku na rok zyskuje na popularności. W dobie zmian klimatycznych ma to coraz większe znaczenie, dlatego trendy w roku 2022 wpisują się w zamysł ekologii idealnie.

Jakie trendy ogrodnicze wprowadzić u siebie?

Popularna niegdyś murawa czy trawnik z rolki w obecnym roku zmieniane są na rzecz łąki kwietnej, którą się rzadziej kosi, a dodatkowo jest to urozmaicenie i naturalne ukwiecenie terenu. Łąka kwietna to trend, który łączy w sobie przede wszystkim ożywienie przyrody i ekologię w jednym, bowiem do ogrodu zawita wiele rodzajów owadów zapylających czy motyli.

Kolejnym popularnym trendem, również związanym z ekologią i zdrowym stylem życia jest zakładanie warzywników i sadzenie drzewek owocowych. W ten sposób można mieć własne zioła, do których dostęp mamy przez cały czas, bez konieczności robienia zakupów. Ponadto własne plony są zawsze świeże, a drzewka owocowe kwitną piękne na biało w okresie wiosennym.

Trendem jest również aranżacja miejsca wypoczynkowego. Warto pomyśleć o ożywieniu starych mebli, by dać im w ten sposób drugie życie. Trendy na nadchodzący sezon obejmują kolory retro, minimalizm, a także klasyczne rozwiązania. Ponadto stare wazony, dzbany czy zardzewiałe konewki, mogą posłużyć jako retro donice, w których można posadzić ulubione kwiaty. Przedmioty te można również wkomponować w ogród, bowiem dzbany czy wazony można lekko wkopać w ziemię, by z niej wystawały.