Zakładanie trawników i ich utrzymanie

Bardzo często spotykamy się z opinią, że trawa jest rośliną niewymagającą szczególnej pielęgnacji i wzrastającą z powodzeniem w każdych warunkach. Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz zapewnić sobie gęsty, zielony dywan w ogródku, musisz zwrócić uwagę na wiele parametrów – nawodnienie, nawożenie, odpowiednie koszenie, itp.

Ze względu na to, że nie każdy ma czas na regularne doglądanie trawnika, nasza firma proponuje swoje profesjonalne usługi w tym zakresie. Mamy ogromne doświadczenie w zakładaniu i pielęgnacji tych roślin, dlatego gwarantujemy intensywny wzrost i piękny wygląd Twojego trawnika.

Zakładanie nowego trawnika na wybranym skrawku ziemi rozpoczynamy od przygotowania i oczyszczenia gruntu tak, aby nie zawierał żadnych chwastów lub innych pozostałości (np. po pracach budowlanych). Jednocześnie podłoże musi być odpowiednio porowate, aby zapewnić optymalny poziom przepuszczalności i elastyczności ziemi.

Następnie musimy dobrać najlepszą mieszankę trawy. Ich wybór zależy przede wszystkim od stopnia wykorzystywania trawnika, jego nasłonecznienia oraz położenia wobec innej roślinności.

Po zasianiu natomiast regularnie troszczymy się o prawidłowy wzrost, nawożenie, podlewania i ogólne utrzymanie trawnika, co pozwala na zdrowy i atrakcyjny wygląd, jak również wytrzymałość na deptanie lub nadmierne działanie promieni słonecznych. Takie właściwości uzyskać można wyłącznie wtedy, kiedy będziemy starannie pielęgnować młode pędy – podlewać je czy nawozić.

Dlatego też wybierz usługi naszej firmy i ciesz się przepięknym trawnikiem przez długi czas.